Taką Ostrovię chcemy oglądać

W niedzielne popołudnie piłkarscy kibice w Ostrowie oglądali ciekawe widowisko. W spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski biało-czerwona Ostrovia podejmowała drugoligowy zespół Górnika Wałbrzych. Podopieczni Piotra Konstanciaka byli zdecydowanie lepsi. Ostrowianie wygrali pewnie 3:1 i awansowali do kolejnej rundy.

W rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek zespół Ostrovii męczył swoją grą kibiców. Biało-czerwoni grali asekuracyjnie. Stwarzali mało zagrożeń pod bramką rywali. Wczoraj było zupełnie inaczej. To ostrowianie posiadali inicjatywę. Nie czekali na rywala, ale sami decydowali o tym, co dzieje się na boisku. Emocji nie brakowało.

W 30 minucie padł pierwszy gol. Po faulu na Marku Szymanowskim arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Michał Giecz, który pewnie pokonał bramkarza rywali. Cztery minuty później sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Tym razem dla rywali. Jarosław Reyer, bramkarz Ostrovii faulował przeciwnika. Rzut karny na gola zamienił Grzegorz Michalski. To nie było koniec emocji w I połowie. W 40 minucie ostrowianie prowadzili 2:1. Po uderzeniu Tomasza Kempińskiego golkiper gości popełnił kardynalny błąd i piłka wylądowała w bramce.

Po przerwie kibice nadal oglądali ciekawe widowisko. W 55 minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny. Tym razem faulowany był Tomasz Kempiński. Michał Łaski, obrońca Górnika otrzymał czerwoną kartkę, a do piłki podszedł Michał Giecz. Niestety, tym razem napastnik Ostrovii trafił w bramkarza.

W kolejnych fragmentach biało-czerwoni posiadali przewagę. Ostrovia grała ofensywnie. Pod bramką Górnika często dochodziło do groźnych sytuacji. Wynik meczu na 3:1 dla biało-czerwonych ustalony został w 85 minucie. Wtedy Michał Giecz doskonale dośrodkował i Marek Szymanowski uderzeniem głową dopełnił formalności.