Wygrana na koniec przygotowań

Ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem nowych rozgrywek mają za sobą piłkarze Ostrovii 1909. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Piotra Konstanciaka zmierzyli się z Orłem Mroczeń. Biało-czerwoni byli wyraźnie lepsi. Wygrali 3:0. W sobotę Ostrovia rozpoczyna ligę od pojedynku z Włocłavią Włocławek.

W sobotnim pojedynku bramki padały w I połowie. W ósmej minucie wynik otworzył Michał Janoś. Po kwadransie gry było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem w roli głównej wystąpił Maciej Sipurzyński. Wynik meczu na 3:0 ustalony został w 23 minucie. Wtedy piłka wylądowała w bramce po akcji Damiana Błaszczyka z Michałem Gieczem. W sobotę Ostrovia zagrała bez kilku podstawowych zawodników. Kontuzje wykluczyły z gry Tomasza Kempińskiego i Marka Szymanowskiego. W grze nie oglądaliśmy także Dariusza Reyera. W najbliższą sobotę ostrowianie rozpoczynają zmagania w III lidze. Na inaugurację Ostrovia na własnym boisku podejmować będzie Włocłavię Włocławek.