Mistrzostwa na piątkę z plusem

Sporej dawki emocji dostarczyła kolejna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski Poland Open w sumo. Impreza odbywała się w Krotoszynie w niedzielę. - To była znakomita impreza - mówi prezes Dariusz Rozum. Mistrzostwa były rozgrywane w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia Polskiego Związku Sumo.

W niedzielnych zawodach do walki stanęli reprezentanci sześciu krajów. Obok Polanów do rywalizacji przystąpili jeszcze sumocy z Azerbejdżanu, Ukrainy, Egiptu, Estonii i USA. Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach wagowych. Na dohyo oglądaliśmy również kobiety. Zawody odbywały się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia Polskiego Związku Sumo.

W trakcie niedzielnych zawodów emocji nie brakowało. Szczególnie finałowe walki dostarczyły dużych wrażeń. W najbardziej prestiżowej kategorii: open, po wygraną sięgnął Ramy Elgazar. Reprezentant Egiptu w oglądanym teraz pojedynku pokonał rutyniarza Marcina Rozuma. Niespodziankę sprawił za to Sebastian Alcer, który wygrał rywalizację w kategorii 100 kilogramów.

W finale kategorii +115 kilogramów w wielkim finale Michał Luto stoczył bój z Ramy Belalem. Zawodnik z Egiptu wykorzystał jednak błąd Polaka i został zwycięzcą. Niespodzianek nie było w gronie kobiet. Rywalizacja pań zdominowana została przez zawodniczki z Ukrainy.

Dla reprezentantów Polski wczorajsze zawody były generalnym sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata. Ta impreza na przełomie sierpnia i września odbywać się będzie na Tajwanie.