Znakomity mecz. Wielki sukces

Znakomite widowisko oglądali w środowe popołudnie piłkarscy kibice na Stadionie Miejskim w Ostrowie. W pojedynku 1/32 Pucharu Polski biało-czerwona Ostrovia podejmowała Puszczę Niepołomice. Mecz rozgrzał do czerwoności. Po dogrywce podopieczni Piotra Konstanciaka wygrali 2:1 i grają dalej!

Środowy mecz na długo zapisze się w pamięci kibiców futbolu w Ostrowie i regionie. To było znakomite widowisko. Takiego spotkania w Ostrowie nie było już dawno. Emocje w trakcie rywalizacji Ostrovii z Puszczą sięgały zenitu.

Początek nie był udany dla gospodarzy. W 5 minucie rywale zdobyli bramkę. Michał Kiełtyka popisał się mocnym uderzeniem. Piłka zaskoczyła debiutującego w bramce Ostrovii Rafała Peksę.Puszcza prowadziła 1:0.

Strata gola podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy od razu zabrali się za odrabianie strat. Ostrovia była w pogoni za wynikiem. Przed przerwą piłkę do siatki skierował Tomasz Kempiński, ale sędzia gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną napastnika Ostrovii.
W II połowie przewaga była po stronie ostrowian. Gospodarze robili wszystko, żeby odrobić straty. Ostrowski zespół miał swoje okazje, ale długo nie potrafił zdobyć gola. Kibiców do czerwoności rozgrzały ostatnie fragmenty spotkania.

Wyrównujący gol padł w 92 minucie! Po dośrodkowaniu Michała Giecza znakomicie w polu karnym zachował się Tomasz Kempiński, który w niesamowitych okolicznościach doprowadził do remisu. To jednak nie był jeszcze koniec. Ostrovia poszła za ciosem. Po kilkudziesięciu sekundach w polu karnym faulowany był Damian Błaszczyk. Sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Michał Giecz, ale golkiper rywala popisał się udaną interwencją. Doszło więc do dogrywki.

Wtedy emocje sięgnęły zenitu. Bohaterem dodatkowego czasu gry był Daniel Kaczmarek, który w 114 minucie huknął z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła pod nogi gracza gospodarzy, który tym razem nie zmarnował okazji. Futbolówka znalazła się w bramce. Ostrovia wygrała 2:1 i gra dalej w rozgrywkach Pucharu Polski.