Ściganie godne finału [VIDEO i FOTO]

Biało-czerwone podium w trakcie drugiego finału mistrzostw świata juniorów. W niedzielę Polacy zdominowali zawody, które odbywały się na torze Stadionu Miejskiego. Turniej wygrał będący w kapitalnej formie Piotr Pawlicki. Za jego plecami znaleźli się: Kacper Gomólski i Szymon Woźniak.

Przed turniejem zapowiadaliśmy dużą dawkę emocji dla kibiców czarnego sportu. No i rzeczywiście, niedzielne zawody dostarczyły sporych wrażeń fanom czarnego sportu. Walki nie brakowało.

Imprezę zdominował Piotr Pawlicki. Junior Unii Leszno już w trakcie pierwszej rundy we włoskim Lonigo był poza zasięgiem dla swoich rywali. Tam zdobył komplet punktów. Teraz swój wyczyn skopiował w Ostrowie. 20-latek jeździł wybornie. Dysponował perfekcyjnie przygotowanym sprzętem. Rywale mogli więc jedynie oglądać jego plecy. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale Kacprowi Gomólskiemu. Trzeci był kolejny z Polaków Szymon Woźniak.

W turnieju oglądaliśmy dwóch obcokrajowców, którzy na co dzień startują w zespole MDM Komputery Ostrovia. Francuz David Bellego zdobył osiem punktów i zajął ósme miejsce. Tuż za podium znalazł się Nicklas Porsing, który z dorobkiem 10 ,,oczek” uplasował się na czwartej pozycji. W 18 wyścigu doszło do ostrej walki Duńczyka i Kacpra Gomólskiego. Ten pierwszy upadł na tor i został wykluczony z powtórki.

Zapraszamy do obejrzenia kilku biegów z wczorajszego turnieju. Retransmisja dziś o godzinie 20.50 w Telewizji Proart.