Centra zwycięska, Ostrovia na remis

Drugi sukces w tegorocznych rozgrywkach kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi zanotowali na swoim koncie piłkarze ostrowskiej Centry. Podopieczni Marka Wojtasiaka rozgromili Włocłavię Włocławek 5:1. Punkt na wyjeździe wywalczyła Ostrovia, która walczyła we Wrześni. Biało-czerwoni prowadzili 2:0, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Sobotni pojedynek był łatwą przeprawą dla Centry. Włocłavia to zespół, który już na inaugurację gościł w Ostrowie. Biało-czerwona Ostrovia wygrała 4:0. W sobotnie popołudnie podopieczni Marka Wojtasiaka także nie mieli większych problemów z odniesieniem sukcesu.
Pojedynek od początku rozgrywany był pod dyktando Centry. Już w 3 minucie wynik otworzył Michał Kucharski. W 18 minucie na 2:0 podwyższył Maciej Stawiński. To nie był jeszcze koniec. Dominacja Centry nie podlegała bowiem żadnej dyskusji. W 30 minucie trzeciego gola zdobył Piotr Garbarek.

Kolejne bramki padały po przerwie. W 61 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Maciej Stawiński. W 80 minucie drugiego gola tego dnia zdobył Michał Kucharski. Włocłavia potrafiła zdobyć bramkę honorową. W 83 minucie jedynego gola dla gości zdobył Marcel Krosnowski.

W sobotnie popołudnie o trzecioligowe punkty walczyła również Ostrovia. Biało-czerwono gościli we Wrześni. Początek był doskonały dla podopiecznych Piotr Konstanciaka. W 9 minucie bramkarza rywali pokonał Michał Giecz. W 16 minucie z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Błażej Cyfert.

Debiutująca w lidze Victoria nie zamierzała jednak rezygnować. Jeszcze przed przerwą, w 32 minucie, do siatki trafił David Topolski. W 58 minucie punkt dla gospodarzy uratował Maciej Matuszak.