Znakomity weekend. Ostrovia, Centra i Jarota z kompletem punktów

Świetny weekend mają za sobą piłkarze naszych drużyn trzecioligowych. Ostrovia, Centra i Jarota Hotel zdobyły komplet punktów. Biało-czerwoni rozprawili się z Polonią Środa Wielkopolska, Centra wygrała w Brodnicy, natomiast Jarota komplet punktów wywalczyła w Świeciu. W Ostrowie dwa trafienia dla gospodarzy zanotował bardzo skuteczny w tym sezonie Tomasz Kempiński.

W sobotę Centra i Jarota grały na wyjeździe. Ostrowianie wystąpili w Brodnicy. Mecz z tamtejszą Spartą był starciem dwóch niepokonanych dotąd zespołów. W 18 minucie pierwszego gola dla gości zdobył Jacek Pacyński. W kolejnych fragmentach emocji nie brakowało. Bramki padały jednak dopiero w końcówce. W 80 minucie na 2:0 podwyższył Piotr Garbarek. W 90 minucie honorowe trafienie dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Krzysztof Kretkowski.

Także w sobotnie popołudnie zagrał zespół Jaroty Hotel. Po dwóch kolejnych niepowodzeniach podopieczni Macieja Dolaty wystąpili w Świeciu. Piłkarze JKS-u zapowiadali przełamanie. No i jarociński zespół dotrzymał słowa. JKS wygrał 2:0, zdobywając bramki w samej końcówce. W 83 minucie do siatki rywali trafił Dominik Chromiński. W 87 minucie na 2:0 wynik ustalił Bartosz Cierniewski.

Sobota była więc w znakomita. W niedzielę do Centry i Jaroty dołączyli piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni na własnym boisku podejmowali Polonię Środa Wielkopolska. W 35 minucie prowadzenie dał gospodarzom Tomasz Kempiński. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do ostatnich minut. W 86 minucie drugiego gola zdobył niezawodny ,,Kempes”. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla gości zanotował znany z występów w Jarocie Krzysztof Bartoszak.