Sześć minut i po meczu

Na dużą próbę nerwów wystawili swoich kibiców piłkarze Ostrovii 1909. W sobotnie popołudnie biało-czerwoni na własnym boisku podejmowali Chełminiankę Chełmno. Gospodarze przegrywali 0:1, ale zdołali sięgnąć po zwycięstwo 4:1. Dzisiaj pierwsze niepowodzenie w rozgrywkach zanotowała Centra, która w Świeciu przegrała z Wdą 0:2.

W I połowie sobotniego meczu w Ostrowie przewaga była po stronie gospodarzy. Ostrowianie szybko chcieli zdobyć bramkę. Tak się nawet stało. Po dośrodkowaniu futbolówkę do siatki skierował Damian Czech, ale arbiter gola nie uznał. Odgwizdał bowiem pozycję spaloną piłkarza Ostrovii. Do przerwy goli więc nie było.

Na początku II połowy ostrowianie prezentowali się słabo. Goście szukali swojej szansy w kontrach. W 57 minucie Jarosław Reyer faulował gracza gości. Zdaniem ostrowskiego bramkarza sytuacja działa się poza polem karnym. Arbiter uznał, że było inaczej i podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki podszedł Mateusz Komur, który nie dał szans Reyerowi. Dał za to prowadzenie swojej drużynie.

Stracony gol podziałał mobilizująco na Ostrovię, która wreszcie zaczęła dominować. Losy meczu odmienili rezerwowi. Decyzje Piotra Konstanciaka były strzałem w dziesiątkę. Wprowadzenie do gry: Daniela Kaczmarka, Damiana Michalskiego i Damiana Izydorskiego odmieniło gospodarzy.

Drużyną gości wstrząsnęło sześć minut między 62, a 68. Wtedy Ostrovia zdobyła trzy gole. Najpierw do siatki trafił Daniel Kaczmarek. W 66 minucie w polu karnym faulowany był Damian Izydorski. Jedenastkę na bramkę zamienił Błażej Cyfert. 120 sekund później padł trzeci gol dla Ostrovii. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Damian Czech. Wynik meczu na 4:1 dla Ostrovii ustalił Daniel Kaczmarek, który w 78 minucie popisał się uderzeniem w samo okienko.

Dzisiaj swój mecz rozgrywała także ostrowska Centra. Zespół Marka Wojtasiaka stracił pierwsze punkty w sezonie. W Świeciu z tamtejszą Wdą ostrowianie przegrali 0:2.