To była podróż, to jest zwycięstwo!

Koszykarki Ostrovii nadal wygrywają. W dzisiejszym meczu biało-czerwone sięgnęły po sukces w stolicy. Zespół tamtejszego AZS-u UW biało-czerwone pokonały efektownie 78:55. To ósme zwycięstwo z rzędu ostrowskiej drużyny, która zajmuje fotel wicelidera tabeli.

Ostrowski zespół zanim rozegrał mecz miał dużą przygodę. W trakcie podróży, już na wjeździe do stolicy, awarii uległ bus, którym jechał ostrowski zespół. To sprawiło, że koszykarki Ostrovii musiały skorzystać z komunikacji miejskiej i autobusem liniowym pokonać kilkanaście kilometrów. Później koszykarki Ostrovii zaliczyły jeszcze 20-minutowy spacer. W końcu pojawiły się w hali AZS-u. Jak się jednak okazało te kłopoty podziałały w dobry sposób na podopieczne Kaspra Smektały. O losach sobotniego spotkania zadecydowała bowiem I kwarta. W niej ostrowianki zagrały wybornie, dominując całkowicie na parkiecie. Biało-czerwone nie pozostawiły żadnych złudzeń rywalowi. Ostrovia już po kilku minutach gry posiadała wyraźną przewagę, prowadząc 18:4. Po I kwarcie tymczasem było 23:8 dla ostrowianek, które w kolejnych kwartach kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. ,,Akademiczki" próbowały wrócić do gry, ale ostrowski zespół nie pozwolił na zbyt wiele swojemu rywalowi. Wygrana była więc niezagrożona. Ostrovia zwyciężyła, jak najbardziej zasłużenie. To siódme ligowe zwycięstwo z rzędu. Łącznie z pucharem Ostrovia ma na koncie osiem kolejnych zwycięstw. W pierwszoligowej tabeli ostrowska drużyna zajmuje pozycję wicelidera, mając na wyciągnięcie ręki awans do czołowej czwórki.

AZS UW Warszawa - TS Ostrovia 55:78 (8:23, 22:22, 10:13, 15:20)