Szymański broni, Giecz i Kempiński strzelają

Cenny wyjazdowy sukces zanotowali na swoim koncie piłkarze Ostrovii 1909. W środowe popołudnie biało-czerwoni grali w Mogilnie z tamtejszą Pogonią. Ostrowianie przegrywali 0:1 i ponownie musieli odrabiać straty. Pogoń za rywalem i wynikiem zakończyła się sukcesem. Ostrovia wygrała 2:1.

Emocji w Mogilnie było mnóstwo. W 16 minucie powody do radości mieli gospodarze. Po zagraniu ręką przez Sebastiana Sobczaka arbiter podyktował rzut karny dla Pogoni. Jedenastkę na bramkę zamienił Błażej Duszyński. Po utracie gola biało-czerwoni zabrali się za bardziej zdecydowane ataki. W 26 minucie padła wyrównująca bramka. Jej autorem był Michał Giecz.

Zwycięskiego gola ostrowianie zdobyli w 78 minucie. Po dośrodkowaniu Marka Szymanowskiego błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który wypuścił piłkę z rąk. Futbolówkę przejął Tomasz Kempiński, który zdobywając bramkę zapewnił swojej drużynie wygraną 2:1.

W środowym spotkaniu między słupkami bramki Ostrovii debiutował Karol Szymański. Pozyskany z Lecha Poznań golkiper zaprezentował się z dobrej strony. Zanotował wiele udanych interwencji, potwierdzając, że jego transfer będzie sporym wzmocnieniem dla Ostrovii. Biało-czerwoni po sześciu kolejkach obecnych rozgrywek mają w dorobku 13 punktów. Ostrovia zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli.