Biało-czerwony dramat

Ogromny niedosyt mogą czuć piłkarze ręczni po sobotnim wyjazdowym pojedynku z faworytem. W Kobierzycach biało-czerwoni byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki. W starciu ze Śląskiem Wrocław emocje były przeogromne. W dramatycznej końcówce lepiej wypadli wrocławianie, którzy wygrali 33:32.

To jest kolejny mecz, w którym ostrowskiej ,,siódemce” brakuje szczęścia w hali rywala. Ostrovia do tej pory nie wygrała jeszcze żadnego wyjazdowego meczu. Wczoraj ostrowianie byli bardzo bliscy sukcesu.
Spotkanie rozpoczęło się w wyborny sposób dla podopiecznych Filipa Orleańskiego, którzy grali doskonale i po 12 minutach prowadzili 8:1. Jak się jednak okazało to był jedynie dobry złego początek, choć do przerwy Ostrovia zdołała utrzymać jeszcze prowadzenie, wygrywając 17:15.
Gospodarze byli więc zszokowani takim obrotem sprawy. Po przerwie Śląsk zabrał się za odrabianie strat. Gospodarze gonili wynik, tymczasem kibice byli świadkami kapitalnego widowiska.
O losach tego meczu decydowały jego ostatnie fragmenty. Śląsk po zdobyciu sześciu bramek z rzędu prowadził nawet 32:29, ale ostrowianie doprowadzili do remisu 32:32. Minutę przed zakończeniem trafił jednak Kamil Herudziński. WKS znów wygrywał, ale ostrowianie mieli piłkę. Niestety, biało-czerwoni nie wykorzystali dwóch szans. Ostrovia gola nie zdobyła, co oznaczało, że ten dramatyczny bój wrocławski zespół wygrał 33:32.
W pierwszoligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów prowadzi opolska Gwardia, posiadająca punkt przewagi nad Nielbą Wągrowiec. Trzeci jest Śląsk Wrocław, który do tej pory wywalczył 19 punktów. Ostrovia z kolei zajmuje dziewiąte miejsce, mając na koncie 9 punktów.

Śląsk Wrocław - KPR Ostrovia 33:32 (15:17)