Strzelecki festiwal na Miejskim

Strzelecki festiwal oglądali kibice, którzy w sobotnie popołudnie zasiedli na trybunach Stadionu Miejskiego i oglądali spotkanie o trzecioligowe punkty, w którym zespół Ostrovii 1909 podejmował Unię Swarzędz. Gospodarze przegrywali już 1:3, ale potrafili doprowadzić do remisu. W 88 minucie bramka Tomasza Kempińskiego dała gospodarzom remis 3:3.

Sobotni mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. W szóstej minucie goście objęli prowadzenie. Katastrofalny błąd Damiana Czecha wykorzystał Mateusz Molewski i w sytuacji sam na sam z Karolem Szymańskim posłał futbolówkę do siatki. W 22 minucie ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem zanotował kapitalne uderzenie z dystansu.

W kolejnych fragmentach ostrowianie walczyli o odrobienie strat. Zespół Ostrovii uzyskał przewagę. W 38 minucie za zagranie ręką przez defensora gości sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Błażej Cyfert. Nie minęło jednak 60 sekund, a ze zdobycia bramki cieszyli się rywale. Tym razem arbiter podyktował rzut karny dla Unii za faul Sebastiana Sobczaka. Pewnym egzekutorem okazał się Mateusz Molewski, który tym samym zanotował w I połowie hat-trick.

Po zmianie stron biało-czerwoni postawili wszystko na jedną kartę. Ostrovia zaatakowała. W 65 minucie w polu karnym sfaulowany został Tomasz Kempiński. Sędzia postanowił podyktować trzecią tego dnia jedenastkę. Ponownie do piłki podszedł Błażej Cyfert, który i tym razem nie popełnił błędu. Zdobył drugiego gola. W 88 minucie padła bramka na 3:3. Michał Giecz dośrodkował, a w roli głównej wystąpił niezawodny Tomasz Kempiński.