Świetny początek szczypiornistów

W świetnym stylu nowy sezon na parkietach I ligi piłki ręcznej rozpoczął zespół Ostrovii. Biało-czerwoni wygrali inauguracyjny pojedynek w Świdnicy. W rywalizacji z tamtejszym ŚKPR emocji nie brakowało. Ostrowska ,,siódemka” zwyciężyła 28:27. - Zasłużyliśmy na ten sukces. Byliśmy lepszym zespołem od gospodarzy - mówi Filip Tarko.

Inauguracyjny pojedynek na parkiecie w Świdnicy dostarczył dużej dawki emocji kibicom piłki ręcznej. W I połowie początek należał do ostrowian. Później rywale odrobili straty i mieli nawet cztery gole zaliczki. Biało-czerwoni zniwelowali jednak przewagę. Po 30 minutach prowadzili 15:14.

Po zmianie stron ostrowska ,,siódemka” zagrała świetnie w defensywie. Mocna postawa w obronie wybiła przeciwnika z rytmu. Ostrovia uzyskała więc dużą przewagę. Prowadziła już nawet 26:19. Świdnicki zespół nie zamierzał jednak rezygnować. Gospodarze walczyli ambitnie, ale strat nie odrobili. Po ciekawej końcówce Ostrovia wygrała 28:27.