Derby dla Jaroty

Derby dla Jaroty Hotel. Piłkarze Grzegorza Wesołowskiego wygrali sobotni mecz w Ostrowie. W rywalizacji o trzecioligowe punkty JKS pokonał Ostrovię 1:0. Autorem jedynej bramki był Jędrzej Ludwiczak. Mecz stał jednak na słabym poziomie. Goście wykorzystali zmęczenie ostrowian po środowym triumfie w Pucharze Polski.

O sobotnich derbach Wielkopolski nie można zbyt wiele dobrego powiedzieć. To był typowy mecz walki. Składnych akcji było, jak na lekarstwo. W meczu padła tylko jedna bramka. W 41 minucie kardynalny błąd popełnił Karol Szymański, golkiper gospodarzy. Z prezentu skorzystał Jędrzej Ludwiczak, który zdobył bramkę dla JKS-u.

W II połowie ostrowianie atakowali. Gospodarze szukali swojej szansy, ale bramki dającej remis nie potrafili zdobyć. W grze Ostrovii widoczne było zmęczenie środowym spotkaniem pucharowym z chorzowskim Ruchem. Zespół Jaroty Hotel grał konsekwentnie i potrafił wykorzystać błędy przeciwnika.

W sobotę swój mecz rozgrywała także ostrowska Centra. Zespół Marka Wojtasiaka gościł w Wągrowcu. Przegrał z tamtejszą Nielbą 0:1. Jedyna bramka padła w 60 minucie. Jej autorem był Paweł Wicher.