Słaba sobota trzecioligowców

Remis Centry i porażka Ostrovii. To właśnie bilans sobotnich meczów na boiskach piłkarskiej III ligi. Podopieczni Marka Wojtasiaka na własnym boisku grali z Chełminianką Chełmno. Ostrowianie przegrywali już 1:2, ale zdołali uratować remis. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:2. Niepowodzenie w Brodnicy zanotowała za to Ostrovia.

Sobotni mecz był słaby w wykonaniu ostrowskiej Centry. Początek meczu był udany dla gospodarzy, którzy w drugiej minucie zdobyli bramkę po trafieniu Piotra Skrzypczaka. Niestety, w kolejnych fragmentach dyspozycja podopiecznych Marka Wojtasiaka była bardzo kiepska.

W II połowie goście zaczęli mocniej atakować. Ostrowianie razili nieporadnością. Piłkarze Chełminianki wykorzystali więc swoją szansę. W 53 minucie do wyrównania doprowadził Piotr Gross. Rywale nie zamierzali jednak rezygnować. Goście poszli za ciosem. W 76 minucie padł drugi gol dla przeciwników. Tym razem autorem bramki był Piotr Kaczkowski. Dopiero utrata drugiego gola obudziła gospodarzy, którzy zaczęli atakować. Wreszcie zespół Centry znalazł sposób na budowanie swoich ofensywnych akcji. W 85 minucie padła wyrównująca bramka, której autorem był Dawid Kuczyński. W doliczonym czasie piłkę do siatki skierował jeszcze Adrian Żmija. Sędzia gola jednak nie uznał, podejmując decyzję o kontrowersyjnym spalonym.

W sobotnie popołudnie o punkty walczyła też Ostrovia. Drużyna Piotra Konstanciaka gościła w Brodnicy. Tamtejsza Sparta pokonała biało-czerwonych 2:1. W 15 minucie prowadzenie dał gospodarzom Dariusz Goryczewski. W 32 minucie z rzutu karnego wyrównał Błażej Cyfert. Niestety, w samej końcówce gospodarze zdobyli bramkę na wagę kompletu punktów. Autorem gola był Krzysztof Kretkowski.

W trzecioligowej tabeli Centra z dorobkiem 19 punktów zajmuje 7 miejsce. Ostrovia ma na koncie 17 punktów i plasuje się na 8 pozycji. Liderem jest Sokół Kleczew, który do tej pory wywalczył 23 punkty. Po 22 punkty mają na koncie piłkarze Sparty Brodnica, Warty Poznań i Startu Warlubie.