Druga z rzędu porażka Ostrovii

Niepowodzeniem zakończył się wyjazdowy mecz piłkarzy Ostrovii 1909, którzy tym razem w walce o trzecioligowe punkty grali w Brodnicy. Tamtejsza Sparta pokonała podopiecznych Piotra Konstanciaka 2:1. Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w samej końcówce. To drugie z rzędu niepowodzenie ostrowian.

Sobotni pojedynek w Brodnicy był starciem dwóch drużyn z czołówki. Gospodarze objęli prowadzenie w 15 minucie, ale po kwadransie ostrowianie wyrównali. Autorem bramki na 1:1 był Błażej Cyfert, który pewnie wykonał rzut karny.

W II połowie obie drużyny miały swoje okazje, ale zwycięskiego gola zdobyli gospodarze. W samej końcówce zimną krew zachował Krzysztof Kretkowski, który zapewnił Sparcie komplet punktów.

W II połowie sobotniego pojedynku ostrowianie mieli okazji do zmiany wyniku. Niestety, piłkarzom brakowało skuteczności. Ten decydujący cios zadali gospodarze, tymczasem biało-czerwoni doznali trzeciej porażki w obecnych rozgrywkach.

Po 10 kolejkach spotkań zespół Ostrovii ma w dorobku 17 punktów. Biało-czerwoni zajmują teraz ósme miejsce w tabeli III ligi.