Derby dla Ostrovii. Cenny sukces

Drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach na pierwszoligowych torach zanotowały na swoim koncie koszykarki OstroviiOstrów Wlkp. W środowy wieczór podopieczne Andrzeja Kowalczyka we własnej hali okazały się lepsze od Lidera Swarzędz. Derby Wielkopolski zakończyły się sukcesem biało-czerwonych 64:48.

Środowy pojedynek był debiutem dla Ostrovii w hali Szkoły Podstawowej numer 11. To teraz w tym obiekcie swoje mecze rozgrywać będą biało-czerwone. Początek był świetny. Po 8 minutach ostrowski zespół prowadził 18:8. W II kwarcie Lider wzmocnił defensywę. Swarzędzka drużyna odrabiała straty. W 14 minucie było już tylko 20:19 dla biało-czerwonych.

W III odsłonie emocji też nie brakowało. Początek należał do rywalek, które zmniejszyły straty do dwóch punktów. Po chwili jednak Ostrovia wzięła sprawy w swoje ręce. Wystarczyło kilka minuty, żeby gospodynie wypracowały sobie sporą zaliczkę. W 27 minucie było już 49:37 dla ostrowianek. W ostatniej kwarcie podopieczne Andrzeja Kowalczyka kontrolowały grę. Dzięki temu Ostrovia wygrała drugi mecz w obecnych rozgrywkach.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Lider Swarzędz 64:48 (18:10, 11:12, 23:15, 12:11)