Faworyt odprawiony, Ostrovia z sukcesem!

Znakomity występ zanotowały w środowy wieczór koszykarki Ostrovii. W meczu 1/8 rozgrywek Pucharu Polski podopieczne Kaspra Smektały sprawiły dużą niespodziankę. We własnej hali, po fantastycznej grze w II połowie, biało-czerwone pokonały ekstraklasowca, ekipę PTK Pabianice. Ostrovia awansowała do kolejnej rundy, wygrywając 76:69.

Kibice, którzy wybrali się na ten środowy mecz byli świadkami kolejnego emocjonującego widowiska. Ostrovia rozpoczęła mecz w dobrym stylu. Prowadziła po kilku minutach 8:2. Później gospodynie ogarnęła niemoc. Biało-czerwone notowały straty i miały problemy ze skutecznością. Błędy ostrowianek bezlitośnie wykorzystywał doświadczony zespół z Pabianic. Efekt był taki, że po I kwarcie koszykarki PTK prowadziły już 24:12.
W drugich dziesięciu minutach Ostrovia była w jeszcze trudniejszym położeniu. Pabianiczanki poszły bowiem za ciosem i w połowie tej części meczu prowadziły już różnicą szesnastu punktów.
Po przerwie kibice oglądali odrodzoną Ostrovię. Gospodynie zaczęły wreszcie grać na swoim poziomie. Dla ostrowianek kluczem do sukcesu była defensywa. Agresywna obrona już na połowie rywala zatrzymała ekstraklasowca, który z każdą minutą opadał z sił. Ostrovia tymczasem była na fali wznoszącej. Ostrowską drużynę do sukcesu poprowadziły: Martyna Cebulska, która w II połowie świetnie dyrygowała grą oraz Katarzyna Szymańska. Dla niej ten mecz miał szczególny wymiar. Zagrał bowiem przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. Wypadła znakomicie. Brylowała i błyszczała. Przy stanie 67:66 dla PTK to właśnie Katarzyna Szymańska zadała rywalowi zabójcze ciosy. Przeprowadziła dwie skuteczne akcje, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 70:67. Po czasie dla Sylwii Wlaźlak trafiła jeszcze z dystansu, dobijając swoje byłe klubowe koleżanki. Po tej trójce ostrowski zespół prowadził już 73:67. Losy meczu były więc rozstrzygnięte. Po końcowej syrenie ostrowskie koszykarki tymczasem przez długi czas mogły świętować odniesienie, jakże ważnego i cennego sukcesu. Ostrovia pokonując PTK wywalczyła awans do 1/4 rozgrywek pucharowych

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - PTK Pabianice 76:69 (12:24, 19:16, 22:11, 23:18)