Zwycięska sobota. Centra i Ostrovia w dobrych nastrojach

Sobota była udanym dniem dla ostrowskich drużyn piłkarskich. Na własnym boisku Centra pokonała Pogoń Mogilno 3:1. Tymczasem jedenastka Ostrovii 1909 po trzech kolejnych niepowodzeniach, tym razem komplet punktów wywalczyła w Solcu Kujawskim. Tamtejszą Unię ostrowianie pokonali 2:0.

Na zwycięstwo w meczu o trzecioligowe punkty zespół ostrowskiej Centry czekał już od miesiąca. Po dwóch porażkach i dwóch remisach, wczoraj podopieczni Marka Wojtasiaka wreszcie zwyciężyli. Sobotnie spotkanie było popisem w wykonaniu Michała Kucharskiego.

Utalentowany napastnik raz jeszcze potwierdził swoje duże możliwości. Zdobył dwie bramki, w 17 i 41 minucie. Do przerwy Centra prowadziła 3:0, bowiem w 23 minucie celnym uderzeniem popisał się Dawid Kuczyński. Po zmianie stron ostrowianie kontrolowali przebieg gry. Rywale zdołali jednak zdobyć kontaktową bramkę. W 62 minucie autorem gola był Karol Kopliński.

Także wczoraj o punkty walczyła Ostrovia 1909. Biało-czerwoni przegrali trzy poprzednie mecze. Teraz zagrali na wyjeździe z Unią Solec Kujawski. Zespół Piotra Konstanciaka wreszcie miał powody do zadowolenia. Po golach Michała Giecza i Marka Szymanowskiego ostrowianie wygrali 2:0.

W trzecioligowej tabeli z dorobkiem 26 punktów przewodzą zespoły Wdy Świecie i Startu Warlubie. Centra ma na koncie 23 punkty i zajmuje szóste miejsce. Ostrovia wywalczyła 20 ,,oczek”, plasując się teraz na ósmej pozycji.