Ostrovia przegrywa. Dwie różne połowy

Bolesnej porażki we własnej hali doznały koszykarki Ostrovii. W niedzielne popołudnie biało-czerwone podejmowały MUKS Poznań. Niestety, w II połowie pojedynek został zdominowany przez poznańską drużynę. Gospodynie zawiodły. Ostrovii brakowało pomysłu na grę przeciwko obronie strefowej rywalek. MUKS wygrał 67:58.

I połowa niedzielnego spotkania napawała optymizmem. Szczególnie dobrze gra Ostrovii wyglądała w II kwarcie. Wtedy gospodynie postawiły na obronę strefową, która sprawiła wiele problemów koszykarkom MUKS-u. W efekcie po 20 minutach gry biało-czerwone prowadziły 39:32.

Niestety, po zmianie stron obraz gry był zupełnie inny. Ostrovię ogarnęła niemoc. Biało-czerwone w niczym nie przypominały zespołu z I połowy. MUKS zaczął dominować. Ostrowianki popełniały wiele prostych błędów. Podopieczne trenera Andrzeja Kowalczyka miały też duże trudności ze zdobywaniem punktów. W niedzielnym pojedynku skuteczność Ostrovii była na poziomie zaledwie 30 procent. Podopieczne Iwony Jabłońskiej odrobiły więc straty, uzyskały prowadzenie po kilku minutach i posiadały kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - MUKS Poznań 58:67 (19:17, 20:15, 6:14, 13:21)