Centra przegrywa, Ostrovia na remis

Piłkarze ostrowskiej Centry przegrali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:1. W II połowie dla gospodarzy rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Adamiak. Punkt z gorącego terenu lidera wywiózł za to zespół Ostrovii. Biało-czerwoni w Warlubiu zremisowali z tamtejszym Startem 1:1. W tabeli z dorobkiem 30 punktów prowadzi Start.

W niedzielnym spotkaniu w Ostrowie zespół Centry był lepszy od Unii. Niestety, gospodarze mieli olbrzymie problemy ze skutecznością. Już w I połowie podopieczni Marka Wojtasiaka nie wykorzystali kilku idealnych okazji. Najbliżej szczęścia był Tomasz Adamiak, po którego strzale piłka trafiła w słupek.

W II połowie Centra przeważała, ale bramkę zdobyli goście. W 61 minucie po błędzie Patryka Sikory Unia zdobyła gola na wagę kompletu punktów. Autorem gola był Konrad Zandrowicz.

W kolejnych fragmentach przewaga Centry była jeszcze większa. Gra toczyła się niemal tylko i wyłącznie na połowie swarzędzkiej drużyny. Niestety, gospodarze nie odmienili losów meczu. Po uderzeniu Michała Kucharskiego zawodnik gości wybił piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny, ale z jedenastu metrów spudłował niezawodny dotąd w tym elemencie Tomasz Adamiak.

Dzisiaj o punkty walczył też zespół Ostrovii. Biało-czerwoni grali w Warlubiu z liderującym w tabeli tamtejszym Startem. W 7 minucie dla Ostrovii bramkę zdobył Tomasz Kempiński. W 12 minucie wyrównał Michał Zarembski. W kolejnych fragmentach goli już nie było. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.