Co się dzieje z Ostrovią?

Piłkarze Ostrovii 1909 nadal nie potrafią wygrać na własnym boisku. W sobotnim pojedynku biało-czerwoni ulegli Sokołowi Kleczew 1:3. Zwycięstwo zanotowała za to ostrowska Centra. Drużyna Marka Wojtasiaka pokonała na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:1. W Mogilnie porażki w starciu z Pogonią doznała jedenastka Jaroty Hotel Jarocin.

Do przerwy w pojedynku Ostrovii z Sokołem bramek nie było. Worek z golami rozwiązał się w II połowie. Początek był dobry dla Ostrovii. W 50 minucie po dograniu Michała Giecza świetnie zachował się Marek Szymanowski, który nie dał żadnych szans Bartoszowi Pawłowskiemu. Niestety, w kolejnych fragmentach gra gospodarzy była już dużo gorsza. Na boisku dominował Sokół. W 62 minucie Łukasz Cichos w szczęśliwy sposób doprowadził do wyrównania. Kleczewski zespół poszedł za ciosem. Sześć minut później gospodarze popełnili kardynalny błąd przy rzucie rożnym. Autorem gola na 2:1 dla Sokoła był Mikołaj Pingot. Trzeci gol padł w 82 minucie. Tym razem szybką kontrę rywali wykończył Arkadiusz Bajerski.

W sobotę o punkty walczyła też ostrowska Centra. Zespół Marka Wojtasiaka grał w Tarnowie Podgórnym. W 16 minucie po uderzeniu Mateusza Niemczyka prowadzenie objęli gospodarze. Później gole zdobywali już tylko ostrowianie. Jeszcze przed przerwą, w 31 minucie, do remisu doprowadził Dawid Piróg. Po zmianie stron emocje były duże. W końcówce meczu Centra zadała rywalowi dwa zabójcze ciosy. Najpierw w 78 minucie trafił Michał Kucharski. W 90 minucie na 3:! wynik ustalił Tomasz Adamiak.

Niepowodzenie na swoim koncie zanotowali także piłkarze Jaroty Hotel. Zespół Grzegorza Wesołowskiego walczył dzisiaj w Mogilnie. Tamtejsza Pogoń wygrała 1:0. Jedyną bramkę spotkania w 13 minucie zdobył Emile Thiakane.