Salos ponownie wygrywa

Siatkarze ostrowskiego Salosu ponownie zwycięscy. W sobotnim wyjazdowym meczu podopieczni Jana Kamińskiego komplet punktów wywalczyli w Trzciance. Tamtejszy MKS ostrowianie pokonali 3:0. Emocji nie brakowało także w derbowym pojedynku pań w Jarocinie. Siatkarz przegrał z pleszewskim Libero 1:3.

Sobotnie spotkanie w Trzciance nie było łatwą przeprawą dla ostrowian. Zespół Salosu musiał się sporo napracować na ten sukces. Końcowy wynik tego pojedynku może być mylący.
Pierwszą partię ostrowianie wygrali do 23. Łatwiej było w drugim secie, który zakończył się wygraną Salosu 25:19. W ostatniej partii emocje były znów wielkie. Salos wygrał 26:24. Tym samym cały mecz 3:0. To ósma wygrana ostrowskich siatkarzy w obecnych rozgrywkach. Z dorobkiem 23 punktów zespół Jana Kamińskiego zajmuje pozycję lidera w serii A III ligi.
W sobotę o punkty walczyły także kobiece drużyny w serii B III ligi. W Jarocinie doszło do derbowego meczu. Zespół tamtejszego Siatkarza podejmował lidera, ekipę pleszewskiego Libero. Pierwszego seta gospodynie wygrały 25:22. W kolejnych trzech górą były pleszewianki, jednak w każdym z tych trzech setów emocje były przeogromne. Drugą partię pleszewski zespół wygrał do 28, w trzeciej zwyciężył do 17, natomiast w decydującym czwartym secie było 25:23 dla Libero.
W trzecioligowej tabeli pleszewski zespół z dorobkiem 19 punktów w siedmiu meczach znajduje się na czele. Siatkarz Jarocin zajmuje czwarte miejsce, mając na koncie osiem punktów.