Fórmański bohaterem. Gorzyczanka wygrywa

Dawid Fórmański był bohaterem niedzielnego spotkania Gorzyczanki Gorzyce Wielkie z Odolanovią. Na boisku pojawił się dość przypadkowo i to w samej końcówce tego spotkania. To on jednak w 86 minucie zdobył bramkę, która zapewniła gospodarzom cenny sukces 2:1. W trakcie spotkania poważnej kontuzji nabawił się Konrad Fórmański.

W ostatnich meczach rundy jesiennej w kaliskiej klasie okręgowej, obie drużyny mają olbrzymie problemy kadrowe. Odolanovia przyjechała do Gorzyc z ,,gołą” jedenastką. W Gorzyczance na ławce jedynym zawodnikiem był Dawid Fórmański. W tej sytuacji po raz kolejny w stanie gotowości musiał znajdować się trener Ireneusz Ratajek.

Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w 10 minucie. Wówczas świetnie w polu karnym zachował się Michał Pawlak, który nie dał żadnych szans Krystianowi Aniołowi. Później gorzycki zespół miał kilka dogodnych okazji, ale gospodarzom brakowało skuteczności. Szczęścia nie mieli też rywale. Wobec problemów kadrowych na boisku w zespole Odolanovii oglądaliśmy trenera Andrzeja Dziubę.

W 77 minucie pech dopadł Konrada Fórmańskiego, który po starciu z jednym z rywali, doznał bolesnego i poważnego urazu barku, trafiając ostatecznie do ostrowskiego szpitala. Gospodarze stracili młodzieżowca i do końca meczu grali w dziesiątkę.

Rywale poczuli dla siebie szansę. W 84 minucie padła wyrównująca bramka. Jej autorem był Daniel Owsianik. Bohaterem końcówki został Dawid Fórmański, który na boisku pojawił się dopiero w ostatnich fragmentach. Wcześniej był na ławce rezerwowych, ale dopiero kontuzje w zespole Gorzyczanki sprawiły, że po konsultacji z trenerem Ireneuszem Ratajkiem udał się po strój do szatni. No i to właśnie Dawid Fórmański zdobył zwycięskiego gola dla gospodarzy. W 86 minucie popisał się celnym uderzeniem głową. To był strzał na wagę kompletu punktów dla Gorzyczanki.