Końcówka pełna wielkich emocji. Ostrovia wygrywa

Świetnym widowiskiem był czwartkowy mecz juniorów starszych KPR Ostrovia w rozgrywkach ligi wielkopolskiej. Na własnym parkiecie podopieczni Pawła Ruska podejmowali Nielbę Wągrowiec. O losach tego pojedynku decydowała dramatyczna końcówka, w której biało-czerwoni pokazali wielki charakter i wygrali 25:23.

Dla ostrowskiej ,,siódemki” czwartkowy mecz miał ogromne znaczenie. Gospodarze musieli zwyciężyć różnicą przynajmniej dwóch bramek, żeby zachować szanse na awans do kolejnego etapu rozgrywek. Emocje były więc wielkie. Do przerwy zespół Pawła Ruska prowadził 14:11.
II połowę gospodarze rozpoczęli w bardzo słabym stylu. Wydarzenia na parkiecie zostały zdominowane przez Nielbę. Goście bezlitośnie wykorzystywali błędy ostrowian. W efekcie przeciwnicy uzyskali trzy gole zaliczki. Sytuacja Ostrovii była bardzo niewesoła. Gospodarze nie zamierzali jednak załamywać rąk. Ostrowianie rzucili się w pogoń za rywalem. W ostatnich minutach czwartkowego meczu dawka emocji była ogromna. Ostrovia doprowadziła do remisu 22:22. W kluczowych momentach gospodarze zachowali zimną krew. Przeprowadzili udane i skuteczne akcje. Dzięki temu ostrowska ,,siódemka” wygrała 25:23.